Sedmidomky na cestách a výstavách

Vzhledem k letošnímu velkému cestování s leonkama po vlastech českých i mimo ně, nezbývá příliš času na doplňování informací, tak to nyní trochu napravujeme.


Poslední srpnovou neděli jsme se s Jori a Mášou zúčastnili MVP v Mladé Boleslavi. Máša se potkala se svým tatínkem, dozvěděli jsme se, že spoustu věcí dělá stejných jako on. Ovšem výstava ji nebavila a tak jí rozhodčí p. Vl. Shiyan ocenil jako VD. Naopak Jori byla spokojená a bavilo jí se vystavovat, získala ocenění Výborná 2. r. CAC.

Další víkend se během klubového srazu konala Speciální výstava leonbergerů, kterou posuzovala rozhodčí Martina Kučerová. Tentokráte jsme měli přihlášené leonky všechny. Masha byla vystavena ve třídě mladých naší kamarádkou Arankou a získala ocenění V1, CAJC, BOJ a splnila tím podmínky pro udělení titulu Češký šampion mladých. Jori ve třídě vítězů skončila jako V2, res CAC, Ginger jsme vystavovali v čestné třídě, kde skončila V3 , Čekatel klubového šampiona a jako poslední nastoupila Erki ve třídě veteránů, která získala ocenění V2 a i ona je Čekatel klubového šampiona. Nakonec jsme se všemi nastoupili do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu a Sedmidomky zvítězily.
V neděli se konala v Olomouci Národní výstava a tak jsme využili toho, že ze Zubří to není do Oloumoce tak daleko a vyzazili jsme. Vystavovali jsme již jen Mášu v mezitřídě a Jori ve třídě vítězů. Obě na této výstavě získaly ocenení V1, CAC, a Jori navíc i ocenění Národní vítěz, CAC CMKU a BOS. Máša si domů vezla již titul JCH CZ, neboť v průběhu výstavy se dal diplom vystavit.
Byl to pro Sedmidomky velmi úspěšný víkend, umocněný tím, že Ginger prošla úspěšně rebonitací.

Po několika dnech jsme se vydali na delší cestu, dovolenou spojenou s několika výstavami. Lákala nás známá Dracula show v Rumunsku, letos se to podařilo naplánovat a jet. Během 11 denní cesty jsme si užili krás Maďarska a Rumunska a nakonec i Slovenska. V rumunském Targu Mures se konalo během soboty a neděle 6 výstav – 4 národní a 2 mezinárodní, jedna Transilvania dog show a druhá Dracula dog show, všechny výstavy byly perfektně připravené a vše probíhalo vcelku v pohodě. Leonbergerů se účastnilo celkem 7 a jednou 8, ve svých třídách sami. Jen v mezitřídě, kde byla přihlášená Máša byla ještě jedna fenka z Finska. Někdo by řekl, že si se tam tituly rozdávají. Naopak, všichni leoni si vezou alespoň 1x velmi dobrá. Máša opět výstavy nebavily a pouze jednou získala ocenění V2, jinak velmi dobrá. Jori si také odváží velmi dobrou a také výbornou bez pořadí (nepochopitelné) a ovšem také titul šampionky Rumunska a titul šampionky Rumunska cum Laudae. Během týdne jsme se přemístili na Slovensko, do Kameneho mlyna nedaleko Bratislavy.
Sobotu 21. 9. se konala speciální výstava leonbergerů Slovenského klubu leonbergerů, posuzoval rozhodčí Petr Řehánek. Máša se asi dobře proběhla po lese a výstava ji bavila a hned to bylo vidět. Skončila v mezitřídě jako výborná 2, r. CAC, Jori si odvezla ocenení výborná bez pořadí, Erki ve veteránkách skončila na místě 3, také výborná a nejvyšší ocenění Sedmidomky získali v soutěži o Nejlepší chovatelskou skupinu. Byl to krásný dárek na závěr. Domů jsme si odváželi krásné ceny, poháry, medaile a kokardy a hlavně dobré pocity z krásné a pohodové výstavy. Byla to skvělá tečka naší dovolené.

Příspěvek byl publikován v rubrice Chov, Erki, Ginger, Jori, Masha, výstava psů se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.